19.6.2018

Myofasciální masáž (Myofascial release therapy)

Je typem masáže měkkých tkání, která zahrnuje natahování a masáže pojivové tkáně nebo fascií. Fascie je část pojiva tkáňového systému, které se skládá se ze dvou typů vláken: kolagenových buněčných vláken (velmi tuhá s malou elasticitou) a z elastických vláken (roztažitelná).

Fascie na první pohled připomíná pavučinu, nebo strukturu tkaniny, která prostupuje všechny svaly, kosti, nervy, arterie, žíly, ale i všechny vnitřní orgány včetně srdce, plic, mozku a míchy. Z toho vyplívá, že prostřednictvím fascie je vzájemně propojeno celé tělo.

Myoterapie je proces regenerace, který se uskutečňuje ve spolupráci školeného terapeuta s klientem.

Myofasciální masáž pomáhá řešit:

 • Akutní a chronické bolesti, neurologické a pohybové nesrovnalosti
 • Sportovní a opakující se zranění
 • Zvyšuje pohyblivost kloubů, omlazuje a uvolňuje svalovou tkáň
 • Snižuje bolest (např. nohou, kolen, chodidel, vymknutí kotníku)
 • Posiluje imunitní systém, napomáhá nervovému systému a krevní cirkulaci
 • Redukuje záněty, svalovou a nervovou bolest, šlachové problémy
 • Opakované napěťové zranění, chronické bolesti hlavy (migrény)
 • Odstraňuje krční a ramenní bolesti
 • Zvyšuje životnost v práci a sportech, zlepšuje spánek
 • Zvyšuje energii a snižuje stres
 • Skolióza akutní a chronicky zatuhlý krk a bolest zad
 • Brnění a necitlivost rukou a prstů, rehabilitační stadium po nehodě či nemoci
 • Bolesti a zatuhnutí související se špatným držením těla
 • Bolesti a nerovnováha související se stresem, Syndrom karpálního tunelu

Co vám kurz může přinést:

První část kurzu myofasciální masáže vás proškolí v technikách, které jsou velmi jemnou a přirozenou formou strečinku a manipulace s fascií, ta má hluboký efekt na tělové tkáně. Tyto techniky jsou pokročilým způsobem práce s tělem, která může hluboce ovlivnit celkový stav těla.

Přínosem je především komplexnost, při které se nezaměřují myofasciální masáže jen na konkrétní problém či bolestivé místo ale věnují pozornost tělu jako celku. Po aplikaci masáže se bolesti většinou zredukují na minimum, nebo se úplně a natrvalo vytratí. Naučíte se postupně vést klienta procesem uzdravování, avšak výsledky jsou obvykle znatelné již po první terapii.

Zatímco jsme v první části kurzu řešili hlavně velké povrchové fascie v oblasti nadkolenní části nohou, zad, trapézů a hrudi v jeho dalším pokračování se budeme věnovat hlubším fasciím. Půjde o detailnější a preciznější práci s nimi. Budeme se věnovat fascii chodidel, lýtek a kolen, fascie v oblasti pánve, přidáme nové v oblasti krční páteře, ramen a rukou. Tento kurz je vhodný především pro pokročilejší osoby v této oblasti. Budeme uvolňovat i přes spoušťové body ve svalových úponech. Oba dva kurzy spolu tak vytváří ucelený systém práce s fasciemi celého těla podle metodiky J. F. Barnese.

S kým a kde se kurz bude odehrávat:

Masérský kurz pod vedením Mariána Vlašiče, bude probíhat v Hustopečích u Brna v omezeném počtu účastníků, což umožní individuální přístup a precizní proškolení jednotlivců. Po ukončení kurzu dostanete certifikát o jeho absolvování. Kurz je určen pro maséry, pedikérky, zdravotníky i pro lidi, kteří chtějí pomoci sobě a svým blízkým.

V případě potřeby je možné zajistit ubytování pro zájemce kurzu.

Lektor – Marián Vlašič

Profesionálně pracuji jako masér a chiropraktik. V poslední době se věnuji především komplikovanějším případům, kde hrozí operace, profesionálním sportovcům a dětem. Zajímám se stále častěji o příčiny vzniku problémů. Své masérské vzdělání jsem získával postupně na nejlepších možných kurzech, denní praxí a osobními konzultacemi s lektory, lékaři a také osobní zkušeností na vlastním těle. Zkoumal jsem různé postupy při svých cestách v zahraničí, jejich případně paralely a možnosti účinků.

Datum konání kurzu: 1 – 2.6.2019
Cena kurzu: 4.000,- Kč

Kurz není plně obsazen a je možno se přihlásit.

Objednávky na telefonním čísle +420 728 089 866 nebo pomocí formuláře níže.


Online přihláška