4.3.2018

Kineziotaping I.

Koncem druhé poloviny dvacátého století vyvinul Kineziotaping v Japonsku lékař Kenzo Kase. Během následujících let se rozšířil do celého světa. Kineziotaping (kineziologické tejpování) je dnes převratná a velice oblíbená technika v regeneraci i rehabilitaci.

Moderní fyzioterapeutická (rehabilitační) technika, při níž se aplikují elastické pásky (s podobnými vlastnostmi jako lidská kůže) přímo na kůži klienta. I přes toto ošetření si dané místo zachovává plný rozsah pohybu, takže nedochází k žádnému omezení klienta. Díky propustnosti vzduchu a vlhkosti může tejp na pokožce být delší dobu, aniž by ji to nějak ohrozilo. Tejp může účinkovat 24 hodin denně, ovšem doba, po kterou plní svoji terapeutickou funkci, se pohybuje v rozmezí od několika hodin, až po dobu pěti dnů v závislosti na místě aplikace. Takto dlouho trvající účinek nemá mnoho terapií.

Tejpování je vynikající fyzioterapeutická technika, kterou můžeme výrazně zlepšit rozsah pohybu, omezit bolest a zmenšit otok. Uplatňuje se jako doplňující terapie při mnoha diagnózách a způsobech léčby. Metoda je vhodná pro dospělé, děti ale i starší generaci.

Kineziotaping pomáhá řešit:

  • Analgezie – úleva od bolesti
  • Obnova normálního toku krve, lymfy (tzn. působení proti otoku)
  • Normalizace funkce svalů a tím i kloubů pomocí korekce svalového napětí
  • Zlepšení posunlivosti tkání, jizev
  • Bolesti páteře, kloubů, svalů a šlach
  • Pomoc při terapii sportovců – jako jedna ze základních metod
  • Stavy při úrazech a po nich
  • Stabilizaci uvolněných blokád
  • Korekci nesprávného držení těla
  • Psychosomatické obtíže jako je astma atd.

Co vám kurz může přinést:

První kurz vám přinese osvojení si teoretických znalostí, na základě, kterých je terapeut schopen aplikovat metodu v praxi pomocí rozličných technik. Naučí se, jak pomocí pružných pásek zasáhnout v léčbě některých bolestivých stavů pohybového aparátu, jak vyřešit problémy v oblasti lymfatické cirkulace, jak ovlivnit proces hojení a regenerace čerstvých i starých jizev a mnoho dalšího.

S kým a kde se kurz bude odehrávat:

Masérský kurz pod vedením Mariána Vlašiče, bude probíhat v Hustopečích u Brna v omezeném počtu účastníků, což umožní individuální přístup a precizní proškolení jednotlivců. Po ukončení kurzu dostanete certifikát o jeho absolvování. Kurz je určen pro maséry, pedikérky, zdravotníky i pro lidi, kteří chtějí pomoci sobě a svým blízkým.

V případě potřeby je možné zajistit ubytování pro zájemce kurzu.

Lektor – Marián Vlašič

Profesionálně pracuji jako masér a chiropraktik. V poslední době se věnuji především komplikovanějším případům, kde hrozí operace, profesionálním sportovcům a dětem. Zajímám se stále častěji o příčiny vzniku problémů. Své masérské vzdělání jsem získával postupně na nejlepších možných kurzech, denní praxí a osobními konzultacemi s lektory, lékaři a také osobní zkušeností na vlastním těle. Zkoumal jsem různé postupy při svých cestách v zahraničí, jejich případně paralely a možnosti účinků.

Datum konání kurzu: 10.3.20190
Cena kurzu: 2.000,- Kč

Kurz není plně obsazen a je možno se přihlásit.

Objednávky na telefonním čísle +420 728 089 866 nebo pomocí formuláře níže.


Online přihláška