28.7.2020

Ruské kombinované techniky

Odborný kurz pro maséry, fyzioterapeuty,trenéry a související profese.

Tento kurz – seminář

Obsah kurzu je založen na praktických zkušenostech lektora. Své poznatky těžil mnoho let napříč celým Ruskem jakožto vrcholový sportovec, osobně jako pacient, ale také jako praktik, kdy měl možnost těžit z poznatků svých kolegů (jiných odborníků). Jak sám lektor říká, nejedná se o „zaručený recept“, navíc i sami zjistíte, že některé techniky se hodně prolínají nebo jsou si podobné. Každopádně jde o soubor technik, který používá i mnoho občanů Ruska samostatně v oblastech, kde není lékařská pomoc tak dostupná a pacient není schopen se dostat k lékaři. Často se jedná o jedinou pomoc na dlouhé měsíce.

Co se na kurzu naučíte

Široká škála možností různých druhů technik je výhodou v situacích, kdy dojdeme do bodu a nevíme si rady, ale potřebujeme se posunout dál. Např. na zablokované SI, mobilizace kostrče nebo karpálního tunelu nám Ruské techniky nabídnou hned několik osvědčených typů na terapii a úlevu od bolestí pacienta. Techniky, které se studenti na kurzu naučí, nejsou samostatnou metodikou, můžeme je zahrnout do svých zkušeností a podle potřeb pak můžeme použít jednu nebo vícero kombinací.

Kurz je rozdělen do tří částí:

a) Manuální techniky

Jedním ze základu všech masérských kombinovaných technik jsou manuální techniky, díky kterým jsme schopni rychlého a přesného zacílení na problémovou oblast.

b) Vakuové baňky (baňkování v pohybu spojené s mobilizací)

Kombinací baňkování s využitím různého tlaku a pohybu dokážeme zlepšit periferní oběh krve, lymfy nebo mezibuněčné tekutiny. Naučíte se efektivní sestavy při uvolňování bolesti za aktivního pohybu pacienta nebo rotačními pomocnými pohyby rozvolnit blokády i v oblasti SI, kyčelních kloubech, karpálního tunelu…

c) Něco z chiropraxe

Nejdůležitějším aspektem je pokora a rozvaha terapeuta, vše musí být v souladu s pacientem Slovy lektora –  je důležité se s pacientem „ neprat“. Cílem není uvolnit pacienta za každou cenu a jít tak přes přirozenou bariéru kloubů, vazů a svalů. Základem je, aby tyto hmaty byly jemné, plynulé, bez trhání a bolesti. Dobře provedená technika dokáže velmi rychle pomoci od bolesti pacientovi a terapeutovi výrazně ulehčuje práci. Techniky jsou také vhodné k aplikaci v případě,  kdy jiné postupy selhávají.

Lektor kurzu: Roman Bílek

Lektor postgraduálního vzdělávání pro maséry, fyzioterapeuty, trenéry a jiné související profese.
Reprezentant v atletické chůzi. Držitel 16 mistrovských titulů. Několikanásobný reprezentant Československa, následně České republiky, účastník Olympijských her, MS, ME, navštívil víc jak 30 zemí světa.
Vlastní praxi masér-terapeut provozuje jak u pacientů, tak i u vrcholových sportovců z různých odvětví.

Datum konání: 14.8.2021
Začátek kurzu v 9.00 předpokládaný konec v 18.00

Kurz je zakončen Certifikátem

Cena kurzu je 3.000,- Kč

V ceně kurzu jsou odborná skripta, káva, čaj a drobné občerstvení.

Oběd je možnost v hotelové restauraci za zvýhodněnou cenu.

Možnost ubytovaní zajištěna

Místo konání: Kurz bude probíhat v masážním studiu Flaxová (školící místnost v budově wellness). Hotel Kraví Hora. Bořetice v omezeném počtu účastníků.

Objednávky na telefonním čísle +420 728 089 866 nebo pomocí formuláře níže.


Online přihláška