20.8.2020

Strukturální a myofasciální integrace

ODBORNÝ KURZ PRO MASÉRY, FYZIOTERAPEUTY, LÉKAŘE A KONDIČNÍ   TRENÉRY
Pro specialisty z řad masérů je důležité mít minimálně masérský kurz a základní anatomické znalosti.

Strukturální a manipulační techniky jsou pokročilou prací s hluboko zabudovanými změnami v těle. Myofasciální & strukturální integrace je technika manipulace s pojivovou tkání. Smyslem této manipulace je uvolnit fyzické struktury těla tak, aby se mohly vrátit na původní místo a zapojením faktorů jako je gravitace se optimálně opět zapojit do systému..
Vychází z nápadu, že poloha kosterního systému je dána délkou a napětím svalů a vaziva, které jsou k němu připojené  . Pro představu můžeme uvést strukturu tělesné stavby. Tvar chodidla, klenby, postavení končetin, poloha pánve, zakřivení páteře, postavení hlavy – to vše je dáno napětím svalového a vazivového systému, který se upíná ke kostem.

Co vám kurz může přinést:
Terapeuti tohoto kurzu jsou školeni tyto vztahy vidět a také je efektivně řešit. Pomalým, hlubokým tlakem a jemnými pohyby působí na vazivový systém klienta. Tyto hmaty pak dokáží zmenšit přilnavost vzájemně sousedících svalových partií a změnit tak pohybový vzorec, fasciální vztahy a tím pádem se promítnout do struktury celého těla. Tato terapie zjednodušeně vede k uvolnění a následně k novému uspořádání celkové tělesné stavby klienta.  Výsledkem terapie bývá nejen vyléčení bolestivých symptomů, ale ovlivňuje také celkové zlepšení tělesného uspořádání.


Myofasciální & strukturální integrace
je efektivní a snadná  cesta  jak pracovat s opravdu hluboko zabudovanými posturálními změnami v těle. Naučíme se tělo manuálně uvolnit od hluboko usazeného napětí, aby mohlo lépe fungovat. To znamená hlouběji pracovat s působením našeho dotyku, který vede k uvolnění a úpravě zátěžových vzorců držení těla klienta.Chcete-li znát snadnou a efektivní cestu jak pracovat s opravdu hluboko zabudovanými změnami v těle, pak je tento kurz právě pro vás.

Slovy lektora: tuto metodu mám velmi osvědčenou u nápravy starých zranění a symptomů u sportovců, jako urychlení regenerace u poúrazových stavech (po operacích nebo dlahách) a tím zrychlení návratu do všedního života, tak i u lidí postižených mrtvicí

Lektor kurzu: Roman Bílek

Lektor postgraduálního vzdělávání pro maséry, fyzioterapeuty, trenéry a jiné související profese.
Reprezentant v atletické chůzi. Držitel 16 mistrovských titulů. Několikanásobný reprezentant Československa, následně České republiky, účastník Olympijských her, MS, ME, navštívil víc jak 30 zemí světa. Vlastní praxi masér-terapeut provozuje jak u pacientů, tak i u vrcholových sportovců z různých odvětví.
Lektor Roman Bílek klade velký důraz na to, aby výuka neprobíhala ve stresujícím prostředí. Je vedena srozumitelnou formou pro všechny skupiny studentů.

Datum konání:27.11.-28.11.2021
27.11. začátek v 9.00 konec 18.00.
28.11 začátek v 9.00 a předpokládaný konec v 17.00.

Kurz je zakončen Certifikátem

Cena kurzu je 5.000,- Kč

V ceně kurzu jsou odborná skripta, káva, čaj a drobné občerstvení.

Oběd je možnost v hotelové restauraci za zvýhodněnou cenu.

Možnost ubytovaní zajištěna

Místo konání: Kurz bude probíhat v masážním studiu Flaxová (školící místnost v budově wellness). Hotel Kraví Hora. Bořetice v omezeném počtu účastníků.

Objednávky na telefonním čísle +420 728 089 866 nebo pomocí formuláře níže.


Online přihláška